در حال پرینت ... برای پرینت مجدد، صفحه را رفرش کنید

ستارگان
دسته: صفحه‌ی اصلی سیاسی

کد: 14030116074955

تاریخ: 15-01-1403 23:46

https://setargan.com/n/14030116074955


آلمان خواستار اجتناب از تشدید تنش در منطقه شد

آلمان خواستار اجتناب از تشدید تنش در منطقه شد

کلید واژه ها :
سوریه آلمان رژیم صهیونیستی وزیر خارجه سباستین فیشر حمله تروریستی


به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه اطلاع رسانی ستارگان به نقل از ایرنا، فیشر در یک نشست خبری به رسانه‌های آلمانی، گفت: ما از همه کنشگران در منطقه از جمله (رژیم) اسرائیل می‌خواهیم از تشدید تنش‌ خودداری کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان در ادامه سخنان خود، افزود: هرگونه حمله مسلحانه علیه سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌ها باعث افزایش تنش در منطقه خواهد شد.

 

جامعه جهانی یک صدا حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را محکوم کرد و آن را نقض قوانین بین‌المللی، منشور سازمان ملل و حاکمیت سوریه خواند.

نمایندگان کشورهای عضو در شورای امنیت سازمان ملل پیش تر در نشست اضطراری این شورا، حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق سوریه را محکوم کردند و درباره اقدامات این رژیم و آشوب‌های بیشتر در منطقه هشدار دادند.

زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل روز سه‌شنبه (به وقت محلی) در نشست شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سازمان ملل، گفت: جمهوری اسلامی ایران این جنایات هولناک و حملات ناجوانمردانه تروریستی را به شدت محکوم می‌کند. رژیم اسرائیل مرتکب نقض آشکار منشور ملل متحد، قوانین بین‌المللی و حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه شده است.

وی تصریح کرد: جنایت رژیم اسرائیل فراتر از جنایت است. این جنایت و حمله تروریستی بیانگر توهین آشکار به اصل پذیرفته‌شده جامعه بین‌المللی یعنی مصونیت نمایندگان و اماکن دیپلماتیک و کنسولی است؛ اصل مشترکی که سنگ بنای روابط بین‌الملل به‌ حساب می‌آید، به رسمیت شناخته می‌شود و مورد حمایت قرار می‌گیرد.

معاون نمایندگی ایران اضافه کرد: این جنایت همچنین آشکارا اصل اساسی مصونیت دیپلماتیک و کنسولی را نقض کرده و همچنین ناقض کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱، کنوانسیون وین درباره روابط کنسولی ۱۹۶۳ و کنوانسیون پیشگیری و مجازات جرایم علیه افراد تحت حمایت بین‌المللی از جمله عوامل دیپلماتیک ۱۹۷۳ است.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر رژیم گرگ صفت صهیونیستی برابر مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه، ساعاتی قبل (عصر روز دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳) هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.»