پایگاه اطلاع رسانی «ستارگان» محلی برای دیده شدن اخبار نخبگان ایران سرافراز
| مذهبی | صفحه‌ی اصلی |

از ۲۱ مهرماه؛ سی و یکمین دوره مسابقه درس‌هایی از قرآن دانش آموزی آغاز می شود

مسابقه هفتگی دانش آموزی درس‌هایی از قرآن در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از ۲۱ مهر ماه به مدت ۱۷ هفته آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار مذهبی پایگاه ستارگان به نقل از مهر، مسابقه هفتگی دانش آموزی درس‌هایی از قرآن در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ از ۲۱ مهر ماه آغاز می‌شود.

این مسابقه در ۱۷ هفته از ۲۱ مهر ماه تا ۱۳ اسفند ماه هر پنجشنبه از شبکه یک سیما ساعت ۱۸:۱۰ و روزهای شنبه از شبکه قرآن بعد از ساعت ۱۳ پخش می‌شود همچنین فایل متنی صوتی و تصویری آن در وب سایت مؤسسه ترویج فرهنگی قرآن به آدرس : https://tarvijequran.ir و در کانال درس‌هایی از قرآن در شبکه اجتماعی سروش. ایتا و شاد ارائه می‌شود.

دانش آموزان عزیز متوسطه اول و دوم و پایه ششم ابتدایی همانند سنوات قبل برای ثبت نام و شرکت در مسابقه به مجری مسابقه مدرسه خود مراجعه کنند.

این مسابقه در سه مرحله؛ مدرسه، منطقه و مرحله کشوری (قرعه کشی بین منتخبین) برگزار می‌شود.

یاد آوری می‌شود بیش از ۵۰ درصد مدارس متوسطه و ابتدایی (پایه ششم) کشور در ۷۰۰ منطقه آموزش و پرورش در بیش از ۴۰ هزار مدرسه با بیش از ۳ میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه درس‌هایی از قرآن هستند.

دانش آموزانی که در سطح مدرسه بیشترین حضور و بالاترین امتیاز را در مسابقه هفتگی کسب کنند بر اساس سهمیه یک دهم به مرحله منطقه‌ای راه یافته. آزمون در این مرحله به صورت مجازی و از طریق سامانه آزمون آنلاین مؤسسه برگزار می‌شود و برگزیدگان مناطق به مرحله کشوری (قرعه کشی) راه می‌یابند.

هر ساله حدود ۱۶۰۰ نفر با دریافت لوح تقدیر اداره کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و جایزه نقدی از طرف مؤسسه مورد تشویق قرار می‌گیرند.کد خبر 1665227201 تاریخ انتشار 16-07-1401 14:53 نسخه چاپی

اخبار مرتبط


سازمان آگهی 09192680251
ad1

ستاره سردبیر


برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور در اسفند/ رشد سود خالص سازمان اقتصادی کوثر در سال ۱۴۰۱

دکتر فخاری در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور با تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان از دوم تا پنجم اسفند و کلنگ‌زنی ماهانه حداقل یک پروژه از …

پرستاره ترین


آخرین خبربا ما در ارتباط باشید

ستارگان
Setar

سه تارستان