پایگاه اطلاع رسانی «ستارگان» محلی برای دیده شدن اخبار نخبگان ایران سرافراز
| اقتصادی | صفحه‌ی اصلی |
محمد ملکشاهی در تشریح دیدارش با سفیر عربستان:

به دنبال گسترش تعاملات با بزرگ‌ترین شرکت نفتی خاورمیانه هستیم/از سفیر عربستان خواستم مراواداتمان با شرکت سابیک را تسهیل نماید/ از توسعه روابط با دیگر کشورها استقبال میکنیم

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی با بیان اینکه بسیار خوشحالیم که بتوانیم ارتباطاتمان را با شرکت سابیک عربستان بزرگ‌ترین شرکت نفتی خاورمیانه گسترش دهیم اظهار داشت: از توسعه روابط با دیگر کشورها استقبال می کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه اطلاع رسانی ستارگان به نقل از روزنامه آسیا، محمد ملکشاهی در گفتگویی تخصصی پیرامون دیدار اخیر خود با سفیر عربستان در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست اظهار داشت: «من خیلی خوشحالم که مراودات با کشورهای دوست و همسایه و کشورهای مسلمان رو به گسترش است. کشور عربستان از لحاظ نفتی و پتروشیمی کشور مهمی است و شرکت سابیک عربستان بزرگ‌ترین شرکت نفتی خاورمیانه است. بعد از آن شرکت بازرگانی پتروشیمی، دومین شرکت در عرصه بازرگانی است که خوشبختانه با توجه به سابقه خوب شرکت، سفیر عربستان تصمیم گرفت از غرفه ما بازدید کنند. ما بسیار خوشحالیم که بتوانیم ارتباطاتمان را گسترش دهیم و البته ما هم از توسعه روابط با کشورهای دیگر استقبال میکنیم.»

 

وی در ادامه گفت: «سفیر عربستان شرکت بازرگانی پتروشیمی را یکی از مهم‌ترین شرکت‌های منطقه دانست که در حوزه صادرات محصولات پتروشیمی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. شرکت‌های سابیک و آرامکوی عربستان از جمله شناخته‌شده‌ترین شرکت‌ها در سطح جهانی هستند. ما از قبل، مراودات و تبادلات زیادی با شرکت سابیک عربستان داشتیم و خوراک محصولات‌مان را از آن‌ها خریداری کردیم و سابیک هم متقابلا محصولات و خوراک برخی از محصولات تولیدی خود را از طریق شرکت ما تأمین کرده است.»

 

عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی در ادامه گفت: «با توجه به گسترش مراودات از سفیر عربستان خواستیم تا مراودات را تسهیل نماید، زیرا این کار به نفع هر دو کشور است و ما هم می توانیم از ظرفیت‌های موجود برای تأمین خوراک محصولاتمان و صادرات استفاده کنیم. چرا که ممکن است ما مشتریان بهتری داشته باشیم و عربستان بخواهد از طریق ما محصولاتش را به فروش برساند. ما تنها شرکت بازرگانی رسمی ثبت‌شده به نام ایران در عرصه بین‌الملل هستیم که در کشورهای متعددی مثل ترکیه، چین و امارات و... حضور داریم. در حال حاضر هشت دفتر فعال در خارج از کشور داریم و کارمندان ما در حال ارائه خدمات هستند.»

 

وی گفت: «در تبادلات با عربستان با توجه به اینکه عربستان روزانه 10 تا 12 میلیون بشکه نفت تولید می‌کند، و ما سومین تولیدکننده نفت و دومین تولیدکننده گاز بعد از روسیه در دنیا هستیم و با توجه به گسترش فعالیتهای عربستان در گسترش تولید محصولات و همچنین زیرساخت‌های بازرگانی خوبی که ما داریم، می‌توانیم خوراک محصولاتمان را از طریق عربستان تأمین کنیم.

 

از سوی دیگر، ما می‌توانیم برخی از محصولاتمان را به عربستان صادر کنیم. مثلا پتروشیمی تخت‌جمشید، قطب تولید الاستومری (STR,PVR) کشور است و فکر میکنم عربستان می‌تواند یکی از مقاصد صادراتی ما باشد. علاوه بر این، صحبت‌های دیگری که با سفیر عربستان داشتیم در مورد این بود که ما طرح‌های توسعه‌ای داریم، طرح‌هایی که جوانان نخبه کشور آن را طراحی کرده‌اند و نیازمند سرمایه گذاری است. ما از سرمایه‌گذاری عربستان و کمک در این طرح‌ها استقبال میکنیم، چرا که به نفع هر دو کشور است.»

 

محمد ملکشاهی در پایان سخنانش گفت: «شرکت بازرگانی پتروشیمی علاوه بر صادرات محصولات پتروشیمی و واردات خوراک برای تولید محصول، قصد دارد فعالیتهای خود را به صورت پیمانکاری با پروژه‌های در دست کار ازطریق شرکت‌های دیگر توسعه و گسترش دهد. همچنین واردات تجهیزات حساس پتروشیمی و تولید تجهیزات پتروشیمی را انجام می‌دهیم. ما به واسطه شرکت‌های عمومی مثل شرکت پترواستیل کیش و هزاره سوم توانسته‌ایم تاکنون در زمینه واردات دارو به وزارت بهداشت و واردات قطعات خودرو به وزارت صمت و در زمینه واردات خمیر کاغذ به صنایع کاغذسازی کمک کنیم.»


#سفیر عربستان #محمد ملکشاهی #آرامکو #سابیک #شرکت بازرگانی پتروشیمی
کد خبر 14020908203902 تاریخ انتشار 08-09-1402 20:39 نسخه چاپی

اخبار مرتبط


سازمان آگهی 09192680251
ad1

ستاره سردبیر


برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور در اسفند/ رشد سود خالص سازمان اقتصادی کوثر در سال ۱۴۰۱

دکتر فخاری در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور با تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان از دوم تا پنجم اسفند و کلنگ‌زنی ماهانه حداقل یک پروژه از …

پرستاره ترین


آخرین خبربا ما در ارتباط باشید

ستارگان
Setar

سه تارستان