پایگاه اطلاع رسانی «ستارگان» محلی برای دیده شدن اخبار نخبگان ایران سرافراز
| سیاسی | صفحه‌ی اصلی |
باقری:

ایران با حمایت مردم همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است

لوئیس‌ پدرو پدروسو کوئستا مشاور عالی و فرستاده ویژه رئیس‌جمهور کوبا که برای ادای احترام به مقام رئیس‌جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان به تهران سفر کرد با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی  پایگاه اطلاع رسانی ستارگان به نقل از ایسنا، مشاور عالی و فرستاده ویژه رئیس‌جمهور کوبا در این دیدار پیام‌های تسلیت صمیمانه و همدردی رئیس جمهور، دولت و مردم کوبا را به رهبر معظم انقلاب، دولت و مردم کشورمان ابلاغ کرد
علی باقری نیز در این دیدار با قدردانی از سفر مشاور عالی و فرستاده ویژه رئیس جمهور کوبا به تهران، این سفر و پیام‌های همدردی و تسلیت مقام‌های عالی کوبا را در این شرایط سخت تسلی بخش توصیف کرد.
سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به تجربه مقاومت، همبستگی و انسجام دولت و مردم ایران در طول بیش از چهار دهه گذشته برای پشت‌سر گذاشتن حوادث تلخ و دشواری از این دست، تاکید کرد ایران با حمایت مردم همواره این قبیل سختی‌ها را پشت سر گذاشته و تهدیدها و چالش‌ها را به فرصت تبدیل کرده است.
باقری همچنین تقویت و تعمیق روابط و همکاری‌ها در عرصه‌های دو و چندجانبه را به نفع دو کشور ایران و کوبا و همه کشورهای مستقل و به نفع چندجانبه‌گرایی در جهان دانست و ابراز امیدواری کرد با برگزاری دور جدید کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، شاهد تحقق و اجرای توافق‌ها و یادداشت تفاهم‌های امضاء شده در سفر روسای جمهور دو کشور به تهران و هاوانا باشیم.
لوئیس‌پدرو پدروسو کوئستا در این دیدار ابراز اطمینان کرد دولت و مردم ایران با موفقیت این برهه حساس را پشت سر خواهند گذاشت.
مشاور عالی رئیس جمهور کوبا، ایران را نزدیک‌ترین دوست کوبا در منطقه غرب آسیا خواند، روابط دو کشور را در بالاترین سطح توصیف و بر آمادگی کشورش برای ارتقا و تعمیق روابط در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌ی اقتصادی تاکید کرد.
فرستاده ویژه رئیس جمهور کوبا همچنین خواستار تداوم همکاری‌های نزدیک دو کشور  در عرصه‌های بین‌المللی برای مقابله با رویکرد زورمدارانه، یکجانبه‌گرایانه و در عین حال رو به ضعف قدرت‌های امپریالیستی شد.
 


#فرستاده ویژه #وزارت خارجه #علی باقری #کوبا
کد خبر 14030307083541 تاریخ انتشار 07-03-1403 08:35 نسخه چاپی

اخبار مرتبط


سازمان آگهی 09192680251
ad1

ستاره سردبیر


برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور در اسفند/ رشد سود خالص سازمان اقتصادی کوثر در سال ۱۴۰۱

دکتر فخاری در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور با تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان از دوم تا پنجم اسفند و کلنگ‌زنی ماهانه حداقل یک پروژه از …

پرستاره ترین


آخرین خبربا ما در ارتباط باشید

ستارگان
Setar

سه تارستان