پایگاه اطلاع رسانی «ستارگان» محلی برای دیده شدن اخبار نخبگان ایران سرافراز
| سیاسی | مذهبی |
سیره سیاسی ائمه (ع) از زبان شهید مطهری /۲

غلبه جنگ روانی معاویه علیه امیرالمومنین؛ می گفتند علی سیاست ندارد !

به گفته ی استاد شهید مطهری،حضرت علی (ع) همیشه در سیاست ، صراحت و صداقت داشتند و از همین رو باعث شده بود برخی مردم متاثر از فضای جنگ روانی معاویه علیه ایشان موضع گرفته و بگویند : علی سیاست ندارد ! معاویه را ببین چقدر سیاستمدار است !

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه اطلاع رسانی ستارگان ، استاد شهید مرتضی مطهری در بیان مشکلات پیش روی حضرت علی علیه السلام می گوید: امام علی (ع) در مساله سیاست همیشه صراحت و صداقت داشتند و این را حتی عده ای از دوستان شان نیز نمی پسندیدند و می گفتند :«سیاست این همه صداقت بر نمی دارد ، یک مقدار دغل بازی هم چاشنی سیاست است .» (اینهایی که می گویم همه اش از نهج البلاغه است) و حتی بعضی هم می گفتند علی (ع) سیاست ندارد ، معاویه را ببین چقدر سیاستمدار است ! امام علی (ع) هم در پاسخ شان می فرمود «بخدا قسم اشتباه می کنید ، معاویه از من زیرک تر نیست ، او دغل باز است و من نمی خواهم دغل بازی کنم ، نمی خواهم از جاده حقیقت منحرف شوم و فسق و فجور مرتکب شوم . اگر خدایی نبود که دغل باز را دشمن بدارد ، آن وقت می دیدید که زرنگ ترین مردم دنیا علی است . دغل بازی فسق و فجور است و اینگونه فجورها کفر است و من می دانم که هر فریب کاری در قیامت محشور می شود و فریب خوردگان هم در زیر پرچم فریب دهنده هستند !» 

منبع : سیری در سیره ائمه اطهار (علیه السلام)

مولف: استاد شهید مرتضی مطهری

صفحه : ۲۶_ ۲۷

تلخیص : زهرا ذاکری


#نهج البلاغه #سیاست #استاد مطهری #صداقت #امام علی(ع)
کد خبر 14020813193404 تاریخ انتشار 13-08-1402 19:34 نسخه چاپی

اخبار مرتبط


علی (ع) می خواست براساس سیره پیامبر (ص) حکومت کند نه سیره خلفا
سازمان آگهی 09192680251
ad1

ستاره سردبیر


برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور در اسفند/ رشد سود خالص سازمان اقتصادی کوثر در سال ۱۴۰۱

دکتر فخاری در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور با تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان از دوم تا پنجم اسفند و کلنگ‌زنی ماهانه حداقل یک پروژه از …

پرستاره ترین


آخرین خبربا ما در ارتباط باشید

ستارگان
Setar

سه تارستان